לימודי תיאוריה
הבנת החוקים של מבחן התאוריה

כאשר אנו ניגשים למבחן התאוריה חשוב לזכור כמה פרטים. ראשית - המבחן מורכב מ-30 שאלות אמריקאיות, כאשר על התלמיד לענות נכונה על 26 לפחות מהן ובזמן מוקצב של 40 דקות. עם זאת אי אפשר לומר שלימוד התאוריה מחולק רק בצורה הזאת. יותר נוח ונכון יהיה להסתכל על לימוד התאוריה ככזה המחולק למספר נושאים מרכזיים.

הבנת החוקים:

מבחן התאוריה מרכז עבורכם את החוקים היבשים של קבלת רישיון נהיגה. עוד לפני שאנו עולים על כביש אנו חייבים לעבור לימוד תאוריה. אלה חוקים שאינם דינמיים ובמשך השנים הם נשארו פחות או יותר אותם החוקים. נהג המרכיב משקפיים ביום יום, למשל, יהיה חייב להרכיבם בעת נהיגה ברכב, וזוהי שאלה שחייבים לבדוק כבר מן היום הראשון.

עלינו לצאת מנקודת הנחה, כי קודם כל אנו מבינים את החוק היבש. זהו תנאי לעלות על הכביש, שכן אם אינני מבין רעיונות בסיסיים אלה, תהיה לי בעיה לא פשוטה להבין את כללי הנהיגה ואלמנטים נוספים אשר אתקל בהם בהמשך לימודיי.

כללי הנהיגה:

השלב הבא הוא להבין את כלי הרכב הו אני נוהג. ליישם את החוקים שלמדתי יכול להיות רק במצב שאני מבין את הרכב בו אני נמצא, את יכולותיו, מגבלותיו, את אופן הטיפול בו וההתייחסות אליו. כלי הרכב הוא השותף שלנו לדרך. אנו חייבים להתייחס אליו במלוא הכבוד הראוי וההערכה, ולתת לו את הטיפול האידיאלי כדי שיוכל לעלות על הכביש כמו שצריך. לא אוכל לנהוג ברכב כמו שצריך אם לא בדקתי לפני כניסתי את לחץ האוויר בצמיגים וניקיון השמשות. שכן לא משנה כמה טוב אני מבין החוק היבש – אם אינני מביא את הרכב שלי למצב אידיאלי של מוכנות לנהיגה, לא אוכל להשתלב בכביש כמו שצריך.

לימוד התאוריה מורכב מכמה שלבים מרכזיים ויהיה טוב אם ננסה להבין אותם עוד לפני שהתחלנו ללמוד באופן גורף את כל האלמנטים. נמשיך ונרחיב על השלבים הבאים במאמרים הבאים.