כאשר השיקול הראשון והחשוב של בחירת מורה לנהיגה אשר מכיר את האזור נעשה, יש להתפנות לשיקולים נוספים בבחירת מורה לנהיגה.בחירה נכונה בהשל מורה תחסוך לנו עוגמת נפש.

לחסוך בזמן וללמוד בצורה יעילה עם מורה נהיגה מתאים

אין להקל ראש בבחירת מורה נהיגה, שכן אם לא נחשוב בזמן, מי המורה שמתאים לנו, שמגיע עם המלצות חמות או ששמענו עליו דברים שמתאימים לנו בדיוק כתלמידים – בסופו של תהליך, במשך לימודי הנהיגה נצטרך להתעסק עם הדברים הללו, לנסות להתרגל לבעיות וחסרונות במורה לנהיגה שלנו שאנחנו פשוט לא מסתדרים איתם, ולעיתים קרובות אף להחליף מורה. לפעמים החלפה שכזו לוקחת המון זמן, שכן לא כל תלמיד מוכן להודות בזמן שהוא בעצם עשה טעות והמורה הזה לא מתאים לו כלל, ועד שנלקחת ההחלטה, כסף רב וזמן רב הולכים לאיבוד. תלמיד שכן לוקח את ההחלטה הזו בסופו של דבר, מוצא את עצמו לעיתים קרובות מתחיל כמעט מההתחלה את הלימודים, וכמובן שאף אחד לא רוצה בזה.

מורה לנהיגה המתאים מבחינת האופי לתלמיד

מורים לנהיגה מתחלקים לסוגים וזנים. יש מורים רגועים ומורים פעלתניים וקולניים, יש מורים אשר יאפשרו לטעות בתחילה לא מעט עד שיתחילו להעיר ולתקן באופן לא מתפשר, ויש כאלה שכבר מההתחלה ירדו על התלמיד על כל טעות קטנה שיעשה. על התלמיד להבין, מי המורה לנהיגה שאיתו הוא יכול להסתדר וממנו הוא יכול להשגי תהליך לימוד נהיגה נכון בשבילו. שכן, אם התלמיד יודע שהוא לא מסתדר עם ביקורת נוקבת או קולנית, מובן שמורה לא מתפשר אשר ירד עליו מההתחלה על כל טעות שיעשה הוא מורה שלא מתאים לו. התלמיד יבזבז כך זמן וכסף, יהיה עסוק בלהתעצבן ולא בללמוד ולהפנים, ויצטרך בסופו של דבר להחליף מורה. כדי להימנע ממצב זה, אפשר להיכנס ולבדוק את המכלול של מורים לנהיגה באזור מגוריכם ולהתחיל ולבדוק על המורים השונים, לשאול חברים, מכרים ואחים גדולים, בסופו של דבר המלצות מאוד עוזרות במצבים אלה.