מספר דברים השתנו במשך הזמן בצורה ובאופן בו אנו בוחרים מורה לנהיגה. מה שהיה מקובל פעם כבר לא ממש מקובל היום, ומה שבעבר היה חיובי בבחינת מורים לנהיגה היום אולי כבר מעט פחות חיובי. התקופות השתנו, ובכל אופן יש כמה וכמה דברים שיש לזכור ולהבין על מנת שיהיו לנו פרמטרים ברורים כשמש בבחירת מורה לנהיגה. בסופו של תהליך מורה זה יצטרך להגיש את התלמיד למבחן מעשי בנהיגה – טסט, והוא יהיה ערב שתלמיד זה אכן מוכן לגשת למבחן המעשי כמו שצריך. חשוב לכן, שיהיה זה מורה רציני לנהיגה אשר שיקול הדעת שלו בריא וההבנה שלו את המצב היא מדויקת וחדה עד כמה שאפשר.

מורים לנהיגה מביאים איתם יתרונות שונים

ישנם מורים לנהיגה אשר יביאו איתם את ההיכרות העמוקה עם האזור בו הם מלמדים נהיגה. מדובר כמובן ביתרון בלתי מבוטל, מורה נהיגה בצפון המכיר את האזור, יכול להוביל את התלמיד למקומות בעייתיים, בהם יש תמרורים שקשה להבחין בהם או מקומות מעט מסובכים יותר לנהיגה. כאשר המורה יביא את תלמידו בשלב מוקדם של הלימודים למקומות אלה הוא בעצם יתרגל את הנהיגה הביקורתית שלו, ויגרום לו לחפש טוב יותר את הדברים הבעייתיים בנהיגה שלו. תלמיד שכזה יהיה מורגל ומתורגל לחפש בעיות בכביש ותמרורים קשים לזיהוי, ובטווח הארוך זה כנראה ישתלם לו שכן במבחן המעשי הוא ללא ספק ימצא עצמו במקומות בעייתיים שכאלה.

היבטים נוספים בבחירת מורה נהיגה שיש לשקול

מלבד היכרות עם האזור, היתרונות שמביאים איתם המורים השונים הם מגוונים מאוד. מובן שיש מורים מנוסים יותר, אשר שמם הולך לפניהם והמוניטין שלהם מדבר בעד עצמו. מורה בעל ניסיון וידוע כמורה קפדן, או מורה אשר ידוע ככזה שתלמידים שלו לא ממשיכים כלל אחרי טסט שלישי למשל – הוא מורה אשר נרצה לבחור בו. אך כמובן שיש גם יתרונות נוספים ולפעמים יש לבחור את הדברים המתאימים יותר לנו כתלמידים על נפי יתרונות אחרים