למד על בטוח – נסיעה בימין הכביש
לימוד תאוריה של פרק נסיעה בימין הדרך, כוללות שאלות תאוריה העוסקות בחוק – חובה לנסוע בימין, ביתרונות הנסיעה בימין ובמקרים בהם מותר לעזוב את הימין. פרק זה אינו מסר פוליטי. הימין נבחר באופן אקראי, באנגליה למשל בחרו בשמאל הכביש. החשיבות הגדולה ביותר היא האחידות בתנועה. מטרת חוקי התנועה, לימוד תאוריה היא ליצור מצב בו כל משתמשי הדרך מתנהגים בצורה דומה ובכך למנוע תהו ובוהו או 'בלגן'.

למד על בטוח – יתרונות השמירה על הימין
שאלות מבחני תאוריה מפרטות את כל היתרונות שבשמירה על הימין. למה דווקא ימין? מבנה הרכב במדינתנו וברוב המדינות, הוא כזה שהנהג יושב בצד שמאל. כאשר הרכב הנמצא בימין, הנהג נמצא הכי קרוב למרכז הכביש, שדה הראיה של הנהג גדל. הנהג למד בשעורי תאוריה שהכי חשוב להיות בשליטה מוחלטת על התנהגות הרכב. כדי להגיע לשליטה על התלמיד חשוב להגדיל את שדה הראיה, כך ניתן להבחין מרחוק במצב תנועה משתנים. הרכבים שנמצאים בימין מאפשרים זרימת תנועה חופשית.

למד על בטוח – המקרים בהם עוזבים את הימין
סוג נוסף של שאלות תאוריה מפרט את כל המקרים בהם נדרשים או מותר לעזוב את הימין. בלימודי תאוריה למד הנהג כי במקרים מסוימים מותר לעזוב את הימין. למשל שאלת תאוריה כמו באילו מצבים ניסע שלא בימין? במספר מקרים עוזבים את הימין: צפיפות, פניות ימינה, תכנון המשך נסיעה.

למד על בטוח – ניתוח מצבי תנועה בתמונות
לאחר שהתלמיד למד את החוק את הסיבות ואת פירוט כל המקרים, הוא נתמודד עם שאלות תאוריה קשות יותר. שאלות תאוריה אלו בוחנות את יכולתו לראות תמונת מצב כביש ולהבין באם הנהג אכן מקיים את החוק ושומר על הימין.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה. C כל הזכויות שמורות. אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.