למד על בטוח – פרק ג הכביש ונתיביו
בפרק ג של שיטת למד על בטוח לומדים להכיר את הכביש ומרכיביו. מהם סוגי הכבישים השונים והשימוש בהם. בנוסף יש גם פירוט של סוגי רכב שונים והתנועה בהם. כדי לענות על שאלות חשובות בפרקים הבאים, חייב התלמיד להכיר את ההבדל בין כביש חד סטרי לכביש דו סטרי. שאלות תאוריה כמו צורות פניה, התקרבות לצמתים מחייבות את התלמיד לדעת באיזה סוג כביש הוא נמצא. הבנת פרק זה חשובה ועוזרת גם בנהיגה המעשית.

למד על בטוח – מה הם המאפיינים של שאלות מבחן תאוריה בפרק ג
שאלות תאוריה המשויכות לפרק זה מכילות לרוב שאלות הקשורות לנסיעה בכביש, בחירת נתיב נסיעה, התנהגות בכביש חסום, תנועת רכב איטי. שאלת תאוריה בפרק זה, מתארת מצב מצב תנועה מסוים כמו עליך לחצות מדרכה, אתה נוסע בכביש חד סטרי או לפניך מחסום. שאלת תאוריה מכילה 4 תשובות אפשריות שכול אחת מהן, מציעה המשך התנהגות מסוים.לימוד נהיגה או לימוד תאוריה נכון מקל על התלמיד להבין ולבחור באפשרות הרצויה.

למד על בטוח – מה הם תנועת רכבים נוספים
פרק זה מכיל גם לימוד של רכבים נוספים שרישיון הנהיגה מתיר לנהוג בהם. הרכבים הם טרקטורון, טרקטור משא ורכב איטי. לימוד תאוריה הוא לעיתים נקודת המפגש היחידה של התלמיד עם רכבים אלו. רישיון נהיגה לרכב פרטי רגיל מאפשר נהיגה עליהם. לכן חשוב שלימוד תאוריה יכיל גם את כל המאפיינים המיוחדים לכלים אלו כמו למשל, חשוב שתלמיד למד שאסור לנהוג בטרקטורון בכביש, או שתלמיד למד מהם מגבלות המהירות המרבית של רכבים אלו.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.