מבחן תאוריה – סף מעבר למצטיינים בלבד 
מבחן תאוריה נחשב למבחן קל. עוברים על שאלות מבחן התיאוריה בסוף שבוע או בלילה שלפני המבחן, ניגשים ועוברים. גישה לא נכונה זו, מעשירה את קופת המדינה וגורמת לתסכול רב אצל הנבחנים. אחוז ההצלחה במבחנים הוא כ 35%. במילים אחרות על כל 100 תלמידים שניגשים למבחן תאוריה 65 נכשלים. בחישוב מתמטי פשוט 26 שאלות נכונות מתוך 30 שאלות הופך את הציון המינימלי להצלחה של מבחן תאוריה ל 86.6. בהשוואה לרוב המבחנים בהם מקובל שציון עובר הוא 60, ציון נדרש זה הוא גבוה. ההסבר היחיד לסף הגבוה במבחן תאוריה הוא בחוסר מסגרת לימוד תאוריה מחייבת, ובחשיבות הידע.

למד על בטוח – מבוא ללמוד תאוריה
ההחלטה הראשונה והחשובה בדיעבד של תלמיד המתכונן למבחן העיוני - מבחן תאוריה הוא בחירת שיטת הלימוד. לימוד תאוריה בתרגול שאלות בלבד ושינון תשובות או לימוד תאוריה מסודר לפי פרקי לימוד, הבנת החומר ורק אחר כך תרגול מבחני תאוריה. למד על בטוח היא שיטת לימוד מסודרת שבסופה התלמיד יוצא נשכר בכל מקרה. החומר שהתלמיד למד למבחן העיוני משלים גם את הלימוד המעשי. תלמיד שרוצה ללמוד בעל פה את כל השאלות והתשובות של מבחן תאוריה, נדרש ללמוד בעל פה 1300 שאלות ועוד 5200 תשובות, מכיוון שלכל שאלה במבחן תאוריה יש 4 תשובות וגם לזכור איזה מ 4 התשובות היא התשובה הנכונה. סך הכול תלמיד זה למד 6500 שורות בעל פה. מי שיכול ללמוד תאוריה בשיטה זו ניחן בזיכרון מרשים ויוצא דופן.

למד על בטוח – לימוד תאוריה מסודר
אין תחליף ללמוד תאוריה מסודר. שיטת למד על בטוח מחלקת את כל השאלות ל 26 נושאים. נושאי הלימוד מתחילים בבסיס מושגים, הוראות חוק כלליות. לאחר שהתלמיד למד והכיר את עולם הנהיגה, מתקדמים בצורה מסודרת מהקל אל הכבד. בסיום כל פרק לאחר שהתלמיד למד, התלמיד נבחן רק על השאלות של הנושא אותו הוא למד. תלמיד שלמד נושא מסוים ועבר בהצלחה מבחני תאוריה, ממשיך ללמוד הלאה. היתרון הגדול של שיטת למד על בטוח, טמון בחיבור בין נושאי הלימוד לשאלות השייכות לאותו נושא.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.