למד על בטוח – משימות נהיגה מיוחדות 
פרק לימוד זה נועד להכיר לתלמיד מטלות נהיגה מתקדמות. התלמיד למד להכיר את חוקי התנועה בעיקר במרחב העירוני. מבחן התיאוריה בעיקר בודק אם התלמיד הבין את השוני בנהיגה בתנאים קשים יותר כמו נהיגה במהירויות גבוהות, בדרכים הרריות, צרות, מתעקלות ובשיפועים.

למד על בטוח – החלקה והיחלצות ממנה
דגש מיוחד ניתן למצבי סכנה והתמודדות איתם. תאונות רבות מתרחשות עקב החלקה לא צפויה של רכב. התלמיד למד מהי החלקה, כיצד להימנע ממנע ואיך להתנהג במידה ומחליקים. רוב הלימוד הוא עיוני, מכיוון שלא ניתן ליישם אותו בשיעורי נהיגה רגילים.

למד על בטוח – הכוחות הפועלים על הרכב
הרכב נע באמצעות הכוח המכאני המופק ממנוע הרכב. על הרכב הנע מופעלים כוחות פיזיקאליים המשפיעים עליו. הלמיד למד וידע להגדיר את הכוחות, את השפעת הכוח על הרכב וכיצד להתמודד עם השפעת כוחות אלו.

למד על בטוח – ירידה לשול הדרך וחזרה ממנו
התלמיד למד מהו שול, מי חייב לרדת לשול, הסכנות הקיימות בירידה לשול וכיצד להתמודד איתם. שול הדרך מיועד לרכבים שיצאו מכלל פעולה, או לעצירה לשם הורדת נוסעים. הירידה והשהיה בשול מסוכנת. המבחן בודק אם התלמיד יודע מהן הסכנות וכיצד לבצע ירידה בטוחה ללא סיכון והפרעה לתנועה הזורמת בכביש.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.