למד על בטוח – מהו רכב בטחון 
מבחן תיאוריה בוחן אם התלמיד למד מהו רכב בטחון וכיצד מתנהגים כאשר רכב ביטחון עובר. רכב ביטחון כשמו הוא רכב למטרות ביטחון, רכב של אחד משרותי הביטחון. צבא, משטרה, מגן דוד אדום או כיבוי אש. שאלת תיאוריה מאפיינת היא מה ההגדרה לרכב ביטחון. התלמיד עונה את ההגדרה אותה למד. חשוב לשים לב להבדל בין רכב ביטחון לרכב ביטחון בתפקיד. על פי ההגדרה אותה התלמיד למד, רכב ביטחון נחשב לכזה רק כאשר הוא מפעיל סירנה ואיתות אור.

למד על בטוח – התנהגות רכב בטחון
נהג רכב ביטחון רשאי לנהוג בניגוד לחוק בשעת תפקידו. כפי שהנבחן למד, רשות זו נתונה רק לנהג רכב ביטחון בתפקיד ורק לצורך מילוי תפקידו. שאלת תיאוריה מאפיינת היא :האם רשאי רכב ביטחון בתפקיד לנסוע מעל המהירות המרבית המותרת?

למד על בטוח – התנהגות נהג הנוסע בדרך בה עובר רכב ביטחון
דגש מיוחד יש בחומר אותו למד הנבחן על התנהגותו בעת מפגש עם רכב ביטחון. שאלת תיאוריה מאפיינת היא – כיצד ינהג נהג הנוהג ברכב בשעה שהבחין ברכב ביטחון? העיקרון המנחה הוא לא להפריע לתנועת רכב ביטחון. אם אפשר וכפי שהתלמיד למד, סוטים לצד הדרך רחוק מצומת עד שרכב הביטחון עובר. אם נוסעים בעקבות רכב ביטחון, חשוב לשמור על מרחק של 100 מטר לפחות ממנו. דגש מיוחד יש לכניסה לצומת. כפי שהתלמיד למד, אסור להיכנס לצומת כאשר האור ברמזור הוא אדום בכל מקרה. גם כאשר רכב ביטחון נמצא מאחור. שאלת תיאוריה מאפיינת היא כשאתה עומד לפני צומת ורכב ביטחון צופר מאחורה...

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.