למד על בטוח – נסיעה לאחור 
נסיעה לאחור היא נסיעה הפוכה לכיוון הנסיעה הטבעי של הרכב. הרכב בנוי ומיועד לנסוע לפנים. לימודי תאוריה מדגישים את הסכנות בנסיעה לאחור ומדגישים את החוק בנושא.שאלת תאוריה הבוחנות אם התלמיד למד מהן הסכנות בנסיעה לאחור ומתי מותר לנסוע לאחור. שאלה לדוגמא: מתי מותרת הנסיעה לאחור?

למד על בטוח – החוק ומשמעותו בנסיעה לאחור
הוראת החוק בנסיעה לאחור פשוטה. אסור לנסוע לאחור אם מפריעים מעכבים או מסכנים. אסור לנסוע לאחור אם אפשר לבצע את אותה פעולה בנסיעה לפנים. שאלת תאוריה כמו : באילו תנאים מותרת הנסיעה לאחור? זו שאלה שאם התלמיד למד את החוק הוא יכול לענות עליה.

למד על בטוח – מהו שטח מת
מטבע לשון זו שטח מת נשמעת מפחיד. הכוונה במושג זה הוא שטח שהנהג לא יכול להבחין בנעשה בו. הבנת מהו 'שטח מת' חשובה,מכיוון שהרבה תאונות דרכים נגרמות כתוצאה מחוסר מודעות לשטח זה. שאלת תאוריה יבדקו האם התלמיד למד והבין מהו שטח מת וכיצד מתייחסים אליו. שאלת תאוריה לדוגמא: מהם שטחים מתים?

למד על בטוח – המגבלות בנסיעה לאחור ואופן הנהיגה לאחור
חלק זה של לימוד תאוריה חופף ללימוד המעשי. חשוב לבדוק אם התלמיד למד והבין כיצד לנהוג לאחור, בהתחשב במגבלות. שאלת תאוריה כדוגמא הן : מה הן המגבלות...או מהי היהי קצב הנסיעה לאחור....

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.