למד על בטוח –השונה בין פניות ימינה לפניות שמאלה 
שאלות תאוריה הבוחנות את הידע של תלמיד לגבי פניות שמאלה, נחשבות לשאלות קשות במיוחד. התלמיד למד מהן פניות ומהן פניות ימינה, אולם כל הידע שהתלמיד למד, לא מספיק כדי להתמודד עם מבחן תאוריה בנושא פניות שמאלה.

הפניות שמאלה משתנות בהתאם לסוג הכביש ממנו פונים וסוג הכביש אליו נכנסים. התלמיד למד לבצע פניות, אולם בחלק זה עליו לזכור תמיד באיזה סוג כביש הוא נמצא. שאלת תאוריה נפוצה היא בסגנון מה השונה בין פניות ימינה לפניות שמאלה.

למד על בטוח –מדוע פניות שמאלה מסוכנות יותר
את חלק זה של לימודי תיאוריה חשוב שהתלמיד יזכור גם בלימוד המעשי. הרכב הפונה שמאלה עובר מרחק גדול יותר ולכן נמצא זמן רב יותר בצומת. לכן הרכב הפונה חשוף חותר לסכנה מצד רכבים אחרים המגיעים לצומת מכיוונים אחרים.

למד על בטוח – שאלות תאוריה המתוארות בשרטוטים
רוב השאלות של תאוריה העוסקות בפניה שמאלה, הן שרטוטים המתארים סוג כביש מסוים. לימוד תאוריה נכון, נותן לתלמיד כלים לנתח את סוגי הכביש השונים, ובהתאם לכך לענות מאיזה נתיב מתחילים את הפניה ובאיזה נתיב מסיימים את הפניה. התלמיד למד להכיר את סוגי הכביש השונים, ועליו לזכור כיצד מבצעים את הפניה בהתאם לכבישים בשרטוט. חשוב להדגיש כי על חומר זה שהתלמיד למד, הוא תמיד יבחן גם במבחן המעשי - הטסט.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.