למד על בטוח – מהו מתן זכות קדימה 
כללי זכות קדימה קובעים את סדר התנועה. ללא כללים אלו התנועה בכבישים לא הייתה יכולה להתנהל. מבחן תיאוריה בוחן אם התלמיד למד והפנים את חוקי מתן זכות קדימה. החוקים הם הבסיס לניהול וזרימת תנועה בביטחון וללא עיכוב.

למד על בטוח – מהו מתן זכות קדימה בדרך
כללי זכות קדימה בדרך אותם למד התלמיד מפרטים כיצד מתנהגים כלי רכב הנפגשים במצבי דרך שונים המחייבים את אחד מעוברי הדרך לאפשר לעוברי הדרך האחרים לעבור לפניו. מצבי דרך אלו כוללים: יציאה מחצרים, חניונים, דרכי עפר או מכל מקום שאינו דרך. מעבר בכביש שחלקו חסום, דרך צרה או תלולה. התנהגות הרכב בהתקרבו למעבר חציה.

למד על בטוח – מהו מתן זכות קדימה בצומת ללא תמרורים
במבחן התאוריה יש שאלות רבות הבוחנות את המעבר בצמתים. חלק מהשאלות מלוות באיור המדגים מצב צומת מסוים אליו מתקרבים מספר רכבים. התלמיד נבחן באם למד את סדר התנועה בצומת ומסוגל לקבוע את סדר התנועה לכל רכב, כלומר איזה רכב יכנס ראשון ומי אחריו. כפי שהתלמיד למד המעבר בצומת ללא תמרורים נקבע על פי תקנות התעבורה.

למד על בטוח – מהו מתן זכות קדימה בצומת מתומרר
המעבר בצומת עם תמרורים נקבע על פי הנחיות התמרורים המוצבים בצומת. התלמיד למד בפרק התמרורים את משמעות התמרורים וכיצד להתנהג על פיהם. התמרורים מרוכזים בקבוצת תמרורי זכות קדימה קבוצה 300 בלוח התמרורים. במיוחד התלמיד למד את תמרור מס. 301 –תן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה ותמרור 302 עצור ! ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה.

שאלות מבחן התיאוריה בוחנות אם התלמיד למד והבין את הוראות התמרורים וכיצד להתנהג בצמתים על פי הנחיות תמרורים אלו.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.