למד על בטוח – פגישה ועקיפה 
לימודי תיאוריה בפרק זה עוסקים בקשר בין 2 משתמשי דרך. שאלות תאוריה בוחנות באם התלמיד למד ויודע כיצד להתנהג במקרים של פגישה ועקיפה. פגישה ועקיפה נמצאות באותו נושא, מכיוון שלא ניתן לבצע אותם ללא סיכון באם אחד מכלי הרכב הנפגשים או העוקפים או נעקפים לא מתנהג על פי חוק.

למד על בטוח – פגישה
שאלת תאוריה הבוחנת אם התלמיד למד ויודע כיצד להתנהג במצבים בהם הוא נוהג ונפגש ברכב אחר הבא ממולו בכביש צר שלא יכול להכיל את שניהם. דוגמא לשאלת תאוריה: כיצד ינהגו הנהגים ברכב בדרך צרה...

למד על בטוח – עקיפה
עקיפה היא אחת הפעולות הקשות הדורשות מיומנות רבה. לימודי תיאוריה מפרטים את כל מה שקשור לעקיפה. שאלות תאוריה בוחנות אם התלמיד למד מהי עקיפה, החוק לגבי עקיפה, מודל העקיפה, איסורי עקיפה, התנהגות רכב נעקף ומעבר על פני רכב מימין. שאלת תאוריה הנוגעת לחוק בודקת אם התלמיד למד מהי עקיפה, מאיזה צד עוקפים ומתי מותר לעבור על פני רכב אחר מימין. דוגמא לשאלת תאוריה : מאיזה צד מותר לעקוף רכב אחר?

למד על בטוח – מודל העקיפה
לימודי תיאוריה עוסקים גם במודל העקיפה. התלמיד למד לחלק את העקיפה למרכיביה השונים, ולהבין כל חלק בנפרד. שאלות תאוריה בחלק זה בודקות חלק מסוים ממודל העקיפה. אם תלמיד למד את כל המודל בצורה מסודרת, קל לו לענות לשאלות אלו, ידע זה יעזור לו גם בלימוד המעשי. שאלת תאוריה לדוגמא: אסור להתחיל עקיפה בלי לבדוק:....

למד על בטוח – איסורי עקיפה
חלק זה של לימודי תיאוריה מפרט את כל המצבים המקומות והאיסורים של עקיפה. שאלות תאוריה בוחנות אם תלמיד למד והפנים את כל המצבים. יש הרבה שאלות תאוריה, מכיוון שיש הרבה איסורים ומצבים אסורים. רק אם תלמיד למד הבין ושינן את כל האיסורים הוא יכול לענות נכון על שאלות תאוריה אלו. שאלת תאוריה לדוגמא: באילו מקרים אסור לך לעקוף רכב אחר?

למד על בטוח – התנהגות רכב נעקף
חלק זה של לימודי תיאוריה עוסק בצד השני של העקיפה – הרכב הנעקף. התנהגות הרכב הנעקף משפיעה על בטיחותו וגם על בטיחות הרכב העוקף. החוק מפרט במדויק את ההתנהגות הנדרשת מהרכב הנעקף. שאלות תאוריה של חלק זה בודקות אם התלמיד למד והבין כיצד חייב נהג רכב נעקף להתנהג. שאלת תאוריה לדוגמא: כיצד ינהג נהג רכב נעקף?

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.