למד על בטוח – לוח התמרורים החדש 
תמרור הוא כל סימון, אות או איתות לרבות רמזור, אשר הוצב או סומן על פי הסמכה או הוראה, כדי להסדיר את התנועה בדרכים, או כדי להזהיר או להדריך עוברי דרך.

מבחן תיאוריה בוחן אם התלמיד למד מכיר ויודע את כל תמרורי הדרכים. שאלות המבחן עוסקות ראשית במשמעות התמרורים, תוקף ההנחיה שלהם וההתנהגות הנדרשת מהנהג.

יש בנק השאלות של מבחן תאוריה כ 300 שאלות בנושא תמרורים. שאלות אלו מציגות תמרור והשאלה מתייחסת לפירוש התמרור. דרך פשוטה ללימוד והכנה למבחן היא להבין את התמרורים באמצעות צורתם, צבעם והקבוצה אליה הוא משויך.

למד על בטוח – קבוצות התמרורים בלוח החדש
הלוח החדש אותו לומד תלמיד תאוריה ועליו ייבחן, מכיל מעל 360 תמרורי דרכים. התמרורים מחולקים ל 10 קבוצות על פי שיוך נושאי כמו קבוצת תמרורי אזהרה או קבוצת תמרורי זכות קדימה. צורת התמרורים, פירושם וההנחיות הכרוכות משתנות לעיתים קרובות.

דגש מיוחד יש בחומר אותו למד הנבחן על השוואות בין תמרורי דרכים הדומים בצורתם או בהנחיות הנמצאות בהם. שאלות אלו דורשות מעבר לידע של פירוש התמרורים, גם יכולת להבחין ולבודד את ההבדלים בין התמרורים.
למד על בטוח – חשיבות ידיעת לוח התמרורים על הסיכוי להצלחה במבחן
שאלות התמרורים מהוות כרבע משאלות מבחן התיאוריה. תלמיד שלא למד את לוח התמרורים באופן מושלם, יתקשה בהצלחה במבחן. בנוסף לכך מכיוון שרוב התמרורים משויכים לפרקי הלימוד השונים של התאוריה , ניתן להשלים את הידע וההבנה תוך כדי לימוד.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.