למד על בטוח –החלפת נתיבים והתקרבות לצמתים
לאחר שהתלמיד למד לזהות מהו כביש ומהו נתיב, והחל לנסוע בימין הדרך, שאלות תאוריה בפרק זה בוחנות אם התלמיד למד והבין מתי ואיך מחליפים נתיב וכיצד מתקרבים לצמתים. החלפת נתיב היא פעולת הנהיגה הראשונה המסוכנת. הנהג העובר לנתיב נסיעה אחר, עובר למקום בו עלולים לעבור רכבים אחרים. שאלות תאוריה בודקות קודם כל אם התלמיד למד הבין ויודע מהם הסכנות ומה גורם להם. שאלות תאוריה כמו: מהן הסכנות? מדוע מסוכן ?

למד על בטוח –סדר הפעולות בהחלפת נתיבים
לאחר שהתלמיד למד והבין את הסכנות, הסוג הבא של שאלות תאוריה בודקות את סדר הפעולות הנכון. לימודי תאוריה אינן לימוד נהיגה ולכן שאלת תאוריה כזו תבדוק את ההיגיון והרצף של הפעולות. שאלת תאוריה כמו: מהי הדרך הנכונה לעבור מנתיב לנתיב?

למד על בטוח –התקרבות לצמתים
לאחר שהתלמיד למד להחליף נתיבים, מגיעים לשאלות תאוריה בנושא התקרבות לצמתים. ההתקרבות לצומת משנה את התנהגות הנהג. התלמיד לומד ראשית מהי צומת. הגדרת הצומת , הסכנות בצומת ותמרורי האזהרה בקרבת הצומת. שאלת תאוריה בחלק זה היא לרוב מה הבעיה או הסכנה בהתקרבות לצומת. לימוד תאוריה עוסק בעיקר בקצב הנסיעה , התמודדות עם הולכי רגל וריבוי מטלות בהתקרבות לצומת.

כל הזכויות שמורות.
אודות הכותב - איתמר לוין מורה ומרצה ללימוד תאוריה. מוציא לאור של ספרי לימוד תאוריה, מולטימדיה - למד נהיגה בדרך הקלה, למד תיאוריה ללא קריאה.